Reklama

Poranny spacer

Poranny spacer

20.08.2016
Czyta się kilka minut
Kiedy Lew się wahał, czy przenieść się do nowej szkoły, sporządziliśmy razem listę zysków i strat.
S

Stronę zysków ciasno wypełniały zdania zapisane rozkosznym i całkowicie nieczytelnym charakterem pisma Lwa. Po stronie strat widniały wielkie litery jednego tylko słowa: „DALEKO!”

Odległość to rzeczywiście znacząca kwestia do rozważenia, zwłaszcza jeśli rodzice nie mają samochodu. Ale zdania stłoczone po prawej stronie kartki mimo wszystko przeważyły i Lew został zapisany do nowej szkoły. Były trzy sposoby codziennego docierania tam: taksówką, rowerem lub pieszo. Taksówka i rower były rozwiązaniami szybszymi, ale ja każdego ranka od nowa starałem się przechylić szalę na stronę chodzenia.

Jest coś wyjątkowo magicznego w Tel Awiwie o siódmej piętnaście. Na wpół rozbudzone ulice pełne są zapobiegliwych ptaków i przeciągających się kotów, ale prawie nie spotkacie na nich ludzi. Najpierw w drodze do szkoły bawiliśmy się w grę o nazwie „Gdzie się wszyscy podziali?”. Każdy z...

5332

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Takie opowiadania na łamach TP był by istnymi perełkami dopełniającymi całość.

Zgrabna powiastka :)

Dokładnie tak!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]