Reklama

Życzenia od Kereta

Życzenia od Kereta

15.12.2009
Czyta się kilka minut
W bożonarodzeniowym numerze Tygodnika Powszechnego niepublikowana nigdy wcześniej i napisana specjalnie dla Czytelników Tygodnika przypowieść wigilijna Etgara Kereta. Specjalne, podwójne wydanie TP na Boże Narodzenie w kioskach już od środy 15 grudnia.
Etgar Keret /fot. Grażyna Makara
"

"Był taki jeden, co chodził po wodzie. Nie żeby to była jakaś wielka sprawa. Dużo ludzi może chodzić po wodzie. Większość o tym nie wie, bo nie próbuje. A nie próbują, bo nie wierzą, że im się uda. Ten człowiek w każdym razie uwierzył, spróbował i jakoś mu wyszło. I wtedy zaczęło się całe to zamieszanie..." - tak zaczyna się owa przypowieść (przeł. Agnieszka Maciejowska).

Etgar Keret (ur. 1967) jest jednym z najbardziej znanych izraelskich prozaików i reżyserów filmowych. Wykłada w Wyższej Szkole Filmowej w Tel Awiwie. Z Shirą Geffen w 2006 r. wyreżyserował "Meduzy", nagrodzone Złotą Kamerą na Festiwalu w Cannes. W listopadzie był gościem I Międzynarodowego Festiwalu im. Josepha Conrada.

Zobacz fragment spotkania z Etgarem Keretem na Festiwalu im. Conrada... >>

840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]