Reklama

Ładowanie...

Cienka czerwona linia

20.08.2016
Czyta się kilka minut
Etgar Keret, pisarz i Szira Geffen, reżyserka: Polacy są albo antysemitami, albo filosemitami. To bardzo rzadkie. I jeszcze te ich dziwne wierzenia. Na przykład, że jak się zawiesi Żyda z pieniążkiem na ścianie, to będą pieniądze.
Fot. Renata Dąbrowska dla „TP”
S

SZIRA GEFFEN (do kelnerki): Przepraszam, skręci pani klimatyzację? Marzniemy okropnie.

ETGAR KERET: Mówiłem ci: „weź koszulę”. Ale się uparłaś.

KAROLINA PRZEWROCKA-ADERET: Sam masz koszulę w zapasie. Żonie nie pożyczysz?

EK: Zawsze to samo, nie słucha! No, masz, załóż.

SG: Nie chcę. Weź sobie.

EK: Nie to nie. Biorę.

Dlaczego właściwie po raz kolejny marzniemy w tej kawiarni? Nie ma w Tel Awiwie innej, jest tylko Cafe Michal?

EK: Mieszkamy w tej okolicy od wielu lat. Wygodnie nam tu, często przychodzimy.

Pytam, bo przy tym temperamencie pewnie trudno Wam dzielić ciasną przestrzeń mieszkania w centrum Tel Awiwu. Na życie, twórczość i syna. 

EK: Nie...

25568

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]