Niesłuszne historie

Etgar Keret, pisarz: Życie to taki duży pies, który biega dookoła. Jeśli zdecydujesz się go pogłaskać, być może zostaniecie przyjaciółmi, jeśli go kopniesz, prawie będzie próbował odgryźć ci nogę.

Reklama

Niesłuszne historie

Niesłuszne historie

26.06.2018
Czyta się kilka minut
Etgar Keret, pisarz: Życie to taki duży pies, który biega dookoła. Jeśli zdecydujesz się go pogłaskać, być może zostaniecie przyjaciółmi, jeśli go kopniesz, prawie będzie próbował odgryźć ci nogę.
Pisarz w filmie „Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii”, reż. Stephane Kaas, 2017 r. MAT. PRASOWE KFF
M

MICHAŁ SOWIŃSKI: Postać literacka znana jako Etgar Keret do tej pory występowała głównie w Pańskich książkach. Teraz to także bohater filmowy.

ETGAR KERET: To było trudne doświadczenie. W książkach sam jestem reżyserem, a w filmie „Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii” musiałem oddać tę rolę komuś innemu.

Trzeba było trzymać się scenariusza?

Na szczęście pozwolili mi mówić, co chcę. Ale doświadczenie było dziwne, bo po raz pierwszy znalazłem się w historii, której sam nie mogłem opowiedzieć od początku do końca.

„Oparte na prawdziwej historii” – przeczuwam tu żart.

Każda historia jest jak konstrukcja z lego – fakty i wydarzenia to pojedyncze klocki, więc możesz z nich zbudować samochód, statek kosmiczny albo zamek. Dokładnie to z moim życiem zrobili Stephane Kaas i Rutger Lemm.

Na czym więc polega „prawdziwość”...

18271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dziekuje za bardzo ciekawy i bogaty wywiad z P Etgarem Keret.Zgadzam sie z Jego zdaniem,ze:"Jak zawsze nie ma jednej slusznej wersji historii." Dobrze ze wiec otrzymal polskie obywatelstwo.Za kazdym razem gdy umoczy swe nogi w Wisle powie ze to ta sama rzeka ale juz jakby troche inna.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]