Reklama

Ładowanie...

Konieczny członkiem FAA

Konieczny członkiem FAA

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Robert Konieczny, jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów, zostanie członkiem Francuskiej Akademii Architektury.
FORUM
O

O jego śmiałych realizacjach głośno jest od lat. Dom Koniecznego w Brennej został okrzyknięty przez magazyn „Wallpaper” najlepszym domem świata. Centrum Dialogu „Przełomy”, czyli pawilon wystawowy Muzeum Narodowego w Szczecinie, zdobył nagrodę World Building of the Year 2016, natomiast Dom Kwadrantowy, którego taras podąża za słońcem, dwie nagrody Architizer A+ Awards. Słynny jest także zaprojektowany przez Koniecznego katowicki blok w kolorze smogu, inspirowany przedwojenną, przybrudzoną śląską moderną. Uroczystość odbędzie się 12 września w Paryżu. Jednocześnie otwarta zostanie wystawa „Polska architektura między dwiema wojnami: 1918–1939”. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]