Reklama

Konieczny członkiem FAA

Konieczny członkiem FAA

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Robert Konieczny, jeden z najbardziej utytułowanych polskich architektów, zostanie członkiem Francuskiej Akademii Architektury.
FORUM
O

O jego śmiałych realizacjach głośno jest od lat. Dom Koniecznego w Brennej został okrzyknięty przez magazyn „Wallpaper” najlepszym domem świata. Centrum Dialogu „Przełomy”, czyli pawilon wystawowy Muzeum Narodowego w Szczecinie, zdobył nagrodę World Building of the Year 2016, natomiast Dom Kwadrantowy, którego taras podąża za słońcem, dwie nagrody Architizer A+ Awards. Słynny jest także zaprojektowany przez Koniecznego katowicki blok w kolorze smogu, inspirowany przedwojenną, przybrudzoną śląską moderną. Uroczystość odbędzie się 12 września w Paryżu. Jednocześnie otwarta zostanie wystawa „Polska architektura między dwiema wojnami: 1918–1939”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]