Reklama

Ładowanie...

Konferencja pierwsza klasa

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Donald Tusk i Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosili, że od września pierwszoklasiści dostaną od państwa podręcznik za darmo.
M

Ma być tani w produkcji, do wielokrotnego użytku, a jego właścicielem ma być szkoła. Premier mówił, że rodzice ponoszą dziś za wysokie koszty, kupując drogie – i po roku nadające się do wyrzucenia – pakiety edukacyjne, a także sugerował, że koszty te są wynikiem nieczystej gry wydawnictw.
Trudno nie odnieść wrażenia, że dostaliśmy pierwszorzędną (z premierem i ministrem) konferencję na temat sprawy drugorzędnej. Drugorzędnej, bo wydatki, jakie ponoszą w związku z podręcznikami rodzice, są wydatkami jednorazowymi w ciągu roku (w odróżnieniu np. od opłat za przedszkola albo za korepetycje). Bo materiały dla jednego rocznika uczniów nie są problemem edukacyjnym szczególnie – w porównaniu z innymi – palącym.
W dodatku kilka rzeczy niepokoi. Zmiana wygląda na nieprzygotowaną – ogłaszana jest cztery i pół miesiąca przed wprowadzeniem podręczników. Niepokoi też wyrażana przez...

1902

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]