Reklama

Koncert Madonny: po co tak działać?

Koncert Madonny: po co tak działać?

03.02.2009
Czyta się kilka minut
Do Polski przyjedzie Madonna. Zapowiedziano, że jej warszawski koncert odbędzie się 15 sierpnia. Dziwny wybór dnia: w Polsce jest to jedno z najważniejszych świąt maryjnych. Czy organizatorzy koncertu przespali ten fakt, czy przeciwnie - chcą sprowokować część opinii publicznej i w ten sposób nagłośnić imprezę? Brzydko jest podejrzewać, ale coś mi się wydaje, że to drugie. Zajrzałem na fora internetowe i widzę, że nie jestem w tych podejrzeniach odosobniony.
N

Nie chcę uderzać w wysokie tony. Nie wątpię, że nie brak w Polsce ludzi - ochrzczonych, nawet praktykujących - dla których data ta nie stanowi problemu. Co niedziela odbywają się w naszym kraju rozmaite koncerty, które mogłyby być przedmiotem kontrowersji, a nie są. A przecież niedziela jest dniem świętym. Wydaje się, że świętość niedzieli, a z nią także innych świąt, jest przez wierzących Polaków coraz słabiej odczuwana i rozumiana, i to bynajmniej nie tylko z powodu otwartych sklepów, kin czy sal koncertowych. Obawiam się, że przyczyny tego zjawiska leżą głębiej: w naszym stosunku do wiary, sposobie przeżywania wiary, nieumiejętności radzenia sobie z wyzwaniami i napięciami, które wiara w sobie skrywa.

Nie chcę zatem uderzać w wysokie tony, ale chcę powiedzieć: nie podoba mi się takie prowokowanie ludzi, którzy wierzą, dla których ten dzień jest jakimś...

3050

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]