Reklama

Komuniści polecają papieża

Komuniści polecają papieża

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Dziennik włoskich komunistów poleca czytelnikom lekturę papieskich przemówień.
T

Trzy społeczne przemówienia Franciszka, wygłoszone do członków ruchów ludowych, zostały zebrane w niewielką książeczkę i dodane do gazety „Il Manifesto”.

Franciszkowa troska o najuboższych i wykluczonych zasługuje na docenienie w środowisku lewicy – wyjaśniają dziennikarze – rewolucyjny krok redakcji jest zatem odpowiedzią na nie mniej rewolucyjne słowa i gesty papieża.

– To nie religia jest pożywką dla terroryzmu, ale kapitalistyczny system – mówił Franciszek w 2016 r. A dwa lata wcześniej wypowiedział słowa, od których książka wzięła tytuł: „Ziemia, dom, praca… Gdy o tym mówię, ludziom się wydaje, że jestem komunistą. To dziwne. Nie rozumieją, że miłość biednych to serce Ewangelii”. ©(P)

760

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]