Reklama

Ładowanie...

Komedia narodowa

09.11.2020
Czyta się kilka minut
„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela.
O

Oblężony obóz władzy. Ma strategię, narodową strategię walki z wirusem, wirusa zwalczania, strategię na kilku stronach A4, i nie zawaha się jej użyć na ludzie ziem polskich. Czyli na nas. A zatem nie mogliśmy lepiej trafić, Polki i Polacy, w sumie wirus jawi się zasłoną dymną wyższych władzy celów: władzy utrwalenia. Wiosną pocztowa sasinada, jesienią też będą atrakcje, prezes tysiąclecia coś wymyśli, lubi wymyślać, a nie ma dużo czasu.

„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela, co wskazywałoby na akcenty komediowe, tylko że w przypadku PiS nieśmieszne, bo PiS nie umie grać w dell’arte. Premier Morawiecki jako twarz walki z koronawirusem jest niewiarygodnie wiarygodny, zwłaszcza w maseczce, zachowujący przepisowy dystans społeczny wobec staruszki, której dowiózł pizzę. Z czasem domyślimy się, dlaczego pan premier dowozi...

2143

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]