Reklama

Komedia narodowa

Komedia narodowa

09.11.2020
Czyta się kilka minut
„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela.
O

Oblężony obóz władzy. Ma strategię, narodową strategię walki z wirusem, wirusa zwalczania, strategię na kilku stronach A4, i nie zawaha się jej użyć na ludzie ziem polskich. Czyli na nas. A zatem nie mogliśmy lepiej trafić, Polki i Polacy, w sumie wirus jawi się zasłoną dymną wyższych władzy celów: władzy utrwalenia. Wiosną pocztowa sasinada, jesienią też będą atrakcje, prezes tysiąclecia coś wymyśli, lubi wymyślać, a nie ma dużo czasu.

„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela, co wskazywałoby na akcenty komediowe, tylko że w przypadku PiS nieśmieszne, bo PiS nie umie grać w dell’arte. Premier Morawiecki jako twarz walki z koronawirusem jest niewiarygodnie wiarygodny, zwłaszcza w maseczce, zachowujący przepisowy dystans społeczny wobec staruszki, której dowiózł pizzę. Z czasem domyślimy się, dlaczego pan premier dowozi...

2143

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]