Reklama

Komedia narodowa

Komedia narodowa

09.11.2020
Czyta się kilka minut
„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela.
O

Oblężony obóz władzy. Ma strategię, narodową strategię walki z wirusem, wirusa zwalczania, strategię na kilku stronach A4, i nie zawaha się jej użyć na ludzie ziem polskich. Czyli na nas. A zatem nie mogliśmy lepiej trafić, Polki i Polacy, w sumie wirus jawi się zasłoną dymną wyższych władzy celów: władzy utrwalenia. Wiosną pocztowa sasinada, jesienią też będą atrakcje, prezes tysiąclecia coś wymyśli, lubi wymyślać, a nie ma dużo czasu.

„Kreatywna” księgowość liczenia rozmiarów pandemii w naszym kraju staje się sekretem poliszynela, co wskazywałoby na akcenty komediowe, tylko że w przypadku PiS nieśmieszne, bo PiS nie umie grać w dell’arte. Premier Morawiecki jako twarz walki z koronawirusem jest niewiarygodnie wiarygodny, zwłaszcza w maseczce, zachowujący przepisowy dystans społeczny wobec staruszki, której dowiózł pizzę. Z czasem domyślimy się, dlaczego pan premier dowozi...

2143

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardziej rozumni to widzą, mniej rozumni nie widzą, czemu? Jak powiedział bodajże Arystoteles (ale kłócił się nie będę) "Nikt nie jest tak ślepy jak ten, co NIE CHCE widzieć" Czemu ludzie mieli by nie chcieć widzieć, przecież w takich czasach rozpoznanie problemu, jego zdefiniowanie jest jedną ze spraw kluczowych, a jednak nie chcą. Według mnie to to jest zwykłe lenistwo intelektualne. Lut ociemniały pragnie prostych rozwiązań, takich, co wymagają tylko minimum myslenia, a najlepiej w ogóle go nie wymagają, myślenie wielu boli. PiS to daje, proste jasne rozwiązania, to wróg, to przyjaciel, rząd mamy wspaniały i nie martwcie się. A że to jest w walce mało skuteczne, no cóż nie można mieć wszystkiego.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]