Reklama

Kebab z Mickiewiczem

Kebab z Mickiewiczem

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Michał Zadara, reżyser teatralny: Piotr Gliński nie widzi, że jego zachowanie jest z gatunku ministrów reżimów autorytarnych. Przypomina styl białoruski.
Fot. Tomasz Pietrzyk / AGENCJA GAZETA
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: Dlaczego umówił się Pan ze mną w kebabie Aden?

MICHAŁ ZADARA: Kiedyś mieszkałem w tym bloku na dziewiątym piętrze, i zacząłem współpracować z tym kebabem, tworząc ich program kulturalny. Graliśmy tu z moim zespołem All Stars Dansing Band, był koncert Czesława Mozila i wystawa zdjęć teatralnych Krzysztofa Bielińskiego, który spędził tu wiele nocy, rozmawiając z klientami i pracownikami. Na podstawie tych zdjęć powstał w 2014 r. spektakl „10 politycznych piosenek”. Opowiadaliśmy w nim o tym kebabie i o innych kebabach, o historii jego właścicieli, pracowników i ludzi, którzy tu jedzą. Zdjęcia Bieleńskiego starają się uchwycić piękno alienacji, nocy i samotności. Ta warszawska alienacja jest związana z neonami, biedą, telewizją i duchowym wyjałowieniem.

Kto tu przychodzi nocą?

Przekrój...

16577

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]