Reklama

Kebab z Mickiewiczem

Kebab z Mickiewiczem

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Michał Zadara, reżyser teatralny: Piotr Gliński nie widzi, że jego zachowanie jest z gatunku ministrów reżimów autorytarnych. Przypomina styl białoruski.
Fot. Tomasz Pietrzyk / AGENCJA GAZETA
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: Dlaczego umówił się Pan ze mną w kebabie Aden?

MICHAŁ ZADARA: Kiedyś mieszkałem w tym bloku na dziewiątym piętrze, i zacząłem współpracować z tym kebabem, tworząc ich program kulturalny. Graliśmy tu z moim zespołem All Stars Dansing Band, był koncert Czesława Mozila i wystawa zdjęć teatralnych Krzysztofa Bielińskiego, który spędził tu wiele nocy, rozmawiając z klientami i pracownikami. Na podstawie tych zdjęć powstał w 2014 r. spektakl „10 politycznych piosenek”. Opowiadaliśmy w nim o tym kebabie i o innych kebabach, o historii jego właścicieli, pracowników i ludzi, którzy tu jedzą. Zdjęcia Bieleńskiego starają się uchwycić piękno alienacji, nocy i samotności. Ta warszawska alienacja jest związana z neonami, biedą, telewizją i duchowym wyjałowieniem.

Kto tu przychodzi nocą?

Przekrój...

16577

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]