Reklama

Kebab z Mickiewiczem

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Michał Zadara, reżyser teatralny: Piotr Gliński nie widzi, że jego zachowanie jest z gatunku ministrów reżimów autorytarnych. Przypomina styl białoruski.
Fot. Tomasz Pietrzyk / AGENCJA GAZETA
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: Dlaczego umówił się Pan ze mną w kebabie Aden?

MICHAŁ ZADARA: Kiedyś mieszkałem w tym bloku na dziewiątym piętrze, i zacząłem współpracować z tym kebabem, tworząc ich program kulturalny. Graliśmy tu z moim zespołem All Stars Dansing Band, był koncert Czesława Mozila i wystawa zdjęć teatralnych Krzysztofa Bielińskiego, który spędził tu wiele nocy, rozmawiając z klientami i pracownikami. Na podstawie tych zdjęć powstał w 2014 r. spektakl „10 politycznych piosenek”. Opowiadaliśmy w nim o tym kebabie i o innych kebabach, o historii jego właścicieli, pracowników i ludzi, którzy tu jedzą. Zdjęcia Bieleńskiego starają się uchwycić piękno alienacji, nocy i samotności. Ta warszawska alienacja jest związana z neonami, biedą, telewizją i duchowym wyjałowieniem.

Kto tu przychodzi nocą?

Przekrój...

16577

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]