Reklama

Rozpamiętanie

Rozpamiętanie

14.05.2018
Czyta się kilka minut
Piotr Matywiecki, poeta: Człowiek niewrażliwy na swoje wewnętrzne przeżycia jest również niewrażliwy na przeżycia innych. Poezja leczy z tego najlepiej.
ADAM KOZAK DLA „TP”
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: Czy nagrody poetyckie przekładają się na popularność poetów, Pańską popularność albo nakłady?

PIOTR MATYWIECKI: Niestety nie. Być może jest tak, że więcej osób zapamiętuje moje nazwisko i będąc w księgarni wie, z kim ma do czynienia. Przyznam się jednak, że dawno temu wyzbyłem się kompleksów dotyczących nakładów. I tak złapałem Pana Boga za nogi: moje tomiki są wydawane, mimo pewnej trudności tworzonej przeze mnie poezji. A to, jak się rozchodzą, jest rzeczą ode mnie niezależną. Właściwie jedyną satysfakcją dla poety, może bardziej nawet niż dla prozaika, jest poczucie, że choć do jednej osoby trafia choćby jeden wiersz w sposób, jeśli wolno tak powiedzieć, intymny.

Co więc ciekawego mają nam do powiedzenia poeci?

Poeci nie mają za wiele do powiedzenia takiemu bytowi jak społeczeństwo. Natomiast mają wiele do...

11919

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przeczytałam dziś po raz pierwszy wiersz Pana Piotra Matywieckiego. Potem po raz drugi i trzeci - zatrzymałam się przy frazie "– Tego, że tylko za sobą istnieję, od początku po nie wiadomo co." A czy wiadomo po co istnieje Wszechświat i kto mu dał początek? Żyjemy by się nigdy nie dowiedzieć....kto / jeśli ten Ktoś jest / zakrył dla nas odpowiedź. Czy na zawsze? Donka

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]