Reklama

Katolicy na unijnym finiszu

Katolicy na unijnym finiszu

27.04.2003
Czyta się kilka minut
Referendum akcesyjne odbędzie się 7 i 8 czerwca - zadecydował Sejm. Im bliżej głosowania, tym większa aktywność duchownych i świeckich w dyskusji wokół wejścia Polski do UE. Wciąż jednak nie wiadomo, czy biskupi ogłoszą przed referendum list pasterski.
A

Abp Henryk Muszyński poinformował KAI, że Episkopat podejmie decyzję w sprawie listu podczas najbliższego posiedzenia w Warszawie (30 kwietnia - 2 maja). „Z niepokojem obserwuję zaostrzanie się polemiki na temat wstąpienia Polski do UE” - mówił metropolita gnieźnieński. W tej debacie polaryzują się - jego zdaniem - postawy zwolenników i przeciwników integracji. „Patrzę na statystyki z niepokojem” - przyznał arcybiskup, ale zaraz dodał, że badania opinii należy traktować z dystansem, bo nie zawsze przekładają się na wyniki głosowania. Arcybiskupa niepokoją także wybujałe nadzieje Polaków związanez UE: „Ludzie chcą wymiernych i natychmiastowych wyników. Tymczasem zmiana naszej sytuacji z pewnością nie będzie natychmiastowa”. Dlatego zdaniem abpa Muszyńskiego nie wolno zapominać, że beneficjentami wejścia do Unii będą przede wszystkim następne pokolenia.

Z kolei kard. Józef Glemp...

3128

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]