Reklama

Karnawał w pracy

Karnawał w pracy

27.02.2012
Czyta się kilka minut
W cieniu dramatu Grecji zapomina się o Portugalii: kolejnym państwie, które korzysta z międzynarodowej pomocy i walczy o pozostanie w strefie euro. W najbliższych dniach zapadnie decyzja o wypłaceniu Portugalczykom kolejnej transzy pożyczki.
B

Bocian w gnieździe na latarni stojącej pośrodku ronda przy przystani w Faro bacznie śledzi leniwy ruch samochodów na drodze poniżej. Patrzy na mieszkańców odpoczywających na ławkach wzdłuż parku Jardim Manuel Bivar i dzieci na małym placu zabaw. Nie przeszkadzają mu pokrzykiwania mew krążących nad pobliską mariną. Jego pobratymcy gnieżdżący się na wieżach kościoła i na łuku bramy prowadzącej do najstarszej części miasta wydają się równie zadowoleni z życia. Z bocianiej perspektywy nic się nie zmieniło.

Troika na platformie

Z perspektywy ludzkiej zmienia się jednak wiele. Po ostatnich dniach karnawału, od stuleci hucznie świętowanego w Portugalii, na chodnikach pozostały jedynie kupki konfetti, serpentyny i gdzieniegdzie chorągiewki. W przedostatni wieczór przed rozpoczęciem Wielkiego Postu otwarto kilka klubów, w których bawili się poprzebierani...

7992

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]