Reklama

Karczma pod pałami

Karczma pod pałami

20.03.2012
Czyta się kilka minut
Wiele ostatnich wieści ze świata gastronomii robi wrażenie. Zrobiła wrażenie sól, zaciekawiły bardzo jajka w proszku zrobione z ryb, ciekawią analizy składu parówek i skład karmy podawanej łososiom.
L

Ludzi interesują wizerunki kebabów w stanie sprzed obróbki cieplnej i najnowsze nominacje Michelina dla wiodących restauracji krajowych i zagranicznych. Jednak największą sensacją ostatnich dni dla pracowników branży jest bez wątpienia pewna kolacja, której okoliczności uderzają solidną egzotyką, niespotykaną dotychczas w naszych realiach.

Jak donosi prasa skrzydła niepodległościowego, ponad trzy tysiące polskich patriotów, w trzech turach, zjadło proszoną kolację w salach recepcyjnych węgierskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jak podają dobrze poinformowane media, wydawanie posiłku rozpoczęto we czwartek o w pół do piątej po południu, ale o której ta gigantyczna operacja się zakończyła, tego już niestety nie wiemy. Menu? Elementarna wiedza krajoznawcza każe mniemać, iż musiało być oparte na zupie gulaszowej. W ogromnym kotle. Czy podano wino? Palinkę? Czy był biały,...

3270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]