Reklama

Kanonizacja Popiełuszki

Kanonizacja Popiełuszki

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Możliwa data kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki to październik 2018 r. – dowiedział się nieoficjalnie „Tygodnik Powszechny”.
1

14 września tego roku minie piąta rocznica uzdrowienia François Audelana za przyczyną błogosławionego księdza-męczennika. Jeśli do tego czasu nie nastąpi nawrót białaczki, na którą uzdrowiony chorował, watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych skieruje sprawę cudu do tzw. Konsulty Medycznej – komisji lekarzy, którzy zbadają, czy ten przypadek uzdrowienia można wyjaśnić naukowo. Jeśli werdykt będzie negatywny, dokumenty o cudzie trafiają do komisji konsultorów-teologów, a następnie pod obrady sesji kardynałów i biskupów, by na końcu zostać zaaprobowane przez papieża, który wyznacza termin kanonizacji w Rzymie. Cały ten proces może potrwać jeszcze rok.

Uzdrowiony François Audelan przez 11 lat walczył z białaczką szpikową. W listopadzie 2011 r. trafił na oddział opieki paliatywnej – lekarze nie dawali mu żadnych szans. 14 września 2012 r. (w 65. rocznicę urodzin ks. Popiełuszki) odwiedził chorego kapelan szpitala ks. Bernard Brien, urodzony tego samego dnia co ksiądz Popiełuszko. Kapelan odmówił nad umierającym modlitwę o kanonizację polskiego męczennika, prosząc o łaskę uzdrowienia. Następnego dnia choroba całkowicie ustąpiła. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]