Reklama

Kaczyński wita się z gąską

Kaczyński wita się z gąską

20.05.2013
Czyta się kilka minut
Przegrać w sondażach raz to nic. Liczy się trend. Jak ktoś przegrywa któryś raz z rzędu, ma obowiązek się bać. Platforma Obywatelska jest właśnie w takiej sytuacji. Spada, a karierę wśród jej członków robi sformułowanie „późny AWS”.
P

Pamiętacie? Jerzy Buzek odciął pępowinę łączącą go z Marianem Krzaklewskim i stał się nareszcie premierem pełną gębą. Był zresztą niezły. Miał całkiem sensownych ministrów. Pracowali dobrze. I co? I nic, bo znudzili się Polakom. Choćby stawali na uszach, i tak było wiadomo, że przegrają. Taki był trend.
Wielu polityków Platformy pamięta tamte czasy. Obecny minister sprawiedliwości Marek Biernacki i były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oglądali tę piękną katastrofę od środka. Wspomnienie „późnego AWS-u” paraliżuje PO. Oni są tak sparaliżowani, że przestali robić cokolwiek.
Za to Jarosław Kaczyński i jego partia są skupieni. Wizja zwycięstwa hibernuje podziały i dodaje sił. Prezes pisze książkę i śmiga z jednego spotkania z narodem na drugie. On już udowodnił, że dla zdobycia władzy jest w stanie zrobić wiele. Kiedy po wygranej w 2005 r. dostał rekuzę od...

2587

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]