Reklama

Ładowanie...

Kabul: rok z talibami

Kabul: rok z talibami

22.08.2022
Czyta się kilka minut
PAULA BRONSTEIN / GETTY IMAGES
T

Triumf jest zrozumiały – w końcu o powrót do władzy walczyli w rebeliach całe dwie dekady. Rok po powrocie talibów do władzy w całym Afganistanie odbywały się ich demonstracje radości (na zdjęciu: ta z Kabulu, 15 sierpnia 2022 r.). Dokładnie odwrotne uczucia – głównie lęku o to, że pod ich rządami państwo może znów stać się matecznikiem dżihadystów – dominują w zachodnich stolicach. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]