Reklama

Ładowanie...

Afganistan: cenzura w mediach, pogróżki wobec dziennikarzy

w cyklu STRONA ŚWIATA
03.12.2021
Czyta się kilka minut
Administracyjnymi i gospodarczymi sankcjami wobec redakcji chcą zapewnić sobie spokój rządzący w Kabulu talibowie i etiopski premier – niegdyś nadzieja Afryki.
Dziennikarki mogą w Afganistanie wykonywać swój zawód pod warunkiem, że w redakcjach będą pracować w oddzielnych od mężczyzn pomieszczeniach. N/Z Reporterka „The Kabul Times” Suraya Raiszadah, wrzesień 2018 r. Rahmat Alizadah/Xinhua News/East News
P

Powołując się na zarządzenie Ministerstwa Wspierania Cnoty i Walki z Występkiem, władze Badachszanu – afgańskiej prowincji położonej na Pamirze, na pograniczu z Chinami i Tadżykistanem – nakazały miejscowym redakcjom, żeby przed publikacją jakichkolwiek artykułów, programów i audycji przedstawiali je talibom do zatwierdzenia. Badachszańskie władze zapowiedziały też zawczasu, że nie wydadzą zgody na publikację jakichkolwiek materiałów dziennikarskich, które zostaną uznane za szkodliwe dla rządu talibów.

Muezuddin Ahmadi, urzędnik odpowiadający w Badachszanie za sprawy kultury i informacji, zarządził też, że kobietom nie wolno występować publicznie, ale poza tym mogą wykonywać dziennikarski zawód pod warunkiem, że w swoich redakcjach będą pracować w oddzielnych od mężczyzn pomieszczeniach.

Ministerstwo Wspierania Cnoty i Walki z Występkiem zabroniło też stacjom...

8842

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]