Reklama

Jesień patriarchy

Jesień patriarchy

15.11.2011
Czyta się kilka minut
Proces tworzenia rządu i pisania exposé jeszcze nigdy nie odbywał się w tak wąskim i szczelnym gronie. Wiadomo tylko, że rząd coraz poważniej bierze pod uwagę czarne scenariusze.
D

Donald Tusk wziął na barki ciężar wszechwładzy. Niekrępowany żądaniami własnej partii, umacniany przez otoczenie w poczuciu, że jest ojcem sukcesu PO, jednoosobowo podejmuje najważniejsze decyzje personalne i polityczne. Rozdaje stanowiska, namaszcza, zrzuca w polityczne otchłanie, tworzy program rządzenia i buduje strukturę własnego gabinetu w sposób, jakiego dotąd w naszej polityce nie mieliśmy okazji obserwować.

Jeśli Donald nie zmieni zdania

Proces tworzenia rządu i pisania exposé jeszcze nigdy nie odbywał się w tak wąskim i szczelnym gronie. Tusk, Bielecki, Rostowski, Graś, Boni i Ostachowicz - to grupa, która tej jesieni wykuwa polityczne i personalne oblicze nowego gabinetu i polską rzeczywistość następnego czterolecia. Szef rządu zburzył rządzący niegdyś Platformą partyjno-towarzyski układ, w którym tak świetnie czuł...

6306

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]