Reklama

Jazda polska

Jazda polska

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Negowanie potrzeby instalowania fotoradarów urosło do rangi obowiązku każdego szanującego się obywatela. A przecież są one bezdyskusyjnie konieczne.
Fot. Phil Banko / CORBIS
P

Polacy znają się najlepiej w świecie nie tylko na piłce nożnej, medycynie i polityce. Wiemy też znacznie lepiej niż eksperci, jak powinien wyglądać ruch drogowy. Wystarczy przejrzeć dyskusje, od jakich zaroiło się w ostatnich tygodniach we wszystkich właściwie mediach.

Po co przed tym zakrętem stoi ograniczenie prędkości do 50, skoro jechałem 70 i spokojnie się zmieściłem? Po jaką cholerę w punkcie X (tu wpiszmy dowolnie wybraną lokalizację) postawili fotoradar? Dlaczego dostałem mandat, skoro przekroczyłem dozwoloną prędkość zaledwie o 11 km/h? Dlaczego każą nam jeździć wolniej w lesie, na równinie, w mieście i na wsi, skoro tak świetnie panujemy nad samochodem? Dlaczego męczą (oni, czyli władza) nas, biednych, niewinnych, świetnie wyszkolonych kierowców? Dlaczego chcą, byśmy jeździli wolniej?

KRUCJATA

Fakty są następujące: przybywa nowych dróg...

8368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]