Reklama

Jak zostałem pisarzem

Jak zostałem pisarzem

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Na kolonii w Skomielnej Czarnej zgubiłem portmonetkę, w której miałem pięć złotych i kluczyk do walizki. Podejrzewałem, kto mi ją świsnął, postanowiłem jednak, że nie będę skarżył.
O

Od tej pory moją walizkę mógł przeglądać każdy, kto chciał, ale nie było po co, bo więcej pieniędzy nie miałem.

Na parterze w tym samym budynku mieszkali najstarsi chłopcy, w tym mój brat. On z kolei zgubił okulary, takie w grubych oprawach, w których każdy, nawet najprzystojniejszy, wyglądał jak własna babcia. Najstarsi chłopcy zupełnie nas ignorowali, dużo mówili o dziewczynach i czekali, kiedy będzie wieczorna zabawa. Zabawy przypominały raczej wieczorki integracyjne niż dyskoteki. Bawiliśmy się na przykład w chusteczkę. Podszedłem do najładniejszej wychowawczyni, która nocami chodziła na spacery z naszym wychowawcą, i stając na palcach, zarzuciłem jej kolonijną chustę na szyję, a ona się roześmiała. Ale pocałowała mnie w policzek, nie w czoło.

W ostatnim tygodniu kolonii zorganizowano turniej szachowy. Zgłosiło się tylko siedmiu chłopców....

3506

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]