Reklama

Jak pożyjesz, to będziesz wiedziała

Jak pożyjesz, to będziesz wiedziała

14.12.2014
Czyta się kilka minut
Zofia Wielowieyska: Słowo „miłość” jakoś mi nie leży. Zdewaluowało się. Za często pada w głupich kontekstach.
Zofia Wielowieyska Fot. Mikołaj Grynberg
J

JUSTYNA DĄBROWSKA: Pani się bardzo broniła przed tą rozmową.

ZOFIA WIELOWIEYSKA: Broniłam się, bo trudno ująć w słowa rzeczywistość tak, by była prawdziwa. Człowiek widzi zawsze tylko jej część.

Mnie jednak ciekawi Pani doświadczenie. Ma Pani siedmioro dzieci, 25 wnuków, prawnuczki. Połowa Falenicy to wy...

Tak się jakoś złożyło.

Jak Pani sobie radziła z tyloma dziećmi? Skąd brała siły?

Owszem, mamy trochę więcej dzieci, niż żeśmy planowali, ale – niewiele więcej (śmiech). Kiedy dzieci były małe, pomagała mi moja mama.
Wie pani, ja sama byłam wychowywana bardzo na spokojnie. Miałam fajne dzieciństwo i to jest moje najważniejsze wsparcie, bo dobre dzieciństwo procentuje. Potem się zaczęła siurpryza z wojną, było mnóstwo przeżyć, ale jakoś szczęśliwie przez nie przeszliśmy....

14653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tak bliskie są mi prawdy, które przeczytałam w tym wywiadzie.Czym tak naprawdę jest wychowanie...?To takie trudne i proste zarazem...Człowiek, który potrafi pięknie żyć, potrafi też pięknie wychowywać...

"Tylko wtedy, gdy dziecko ma wpływ na swoje decyzje, to się nimi naprawdę przejmuje." Och jakie to zdanie jest prawdziwe! I to nie tylko w odniesieniu do dzieci, ale do ludzi w ogóle.

Cała pani Zula! Jak bym była przy tej rozmowie. Kocham panią, Pani Zofio!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]