Reklama

Ciało wciąż się słucha

Ciało wciąż się słucha

22.12.2016
Czyta się kilka minut
Magdalena Fikus, biochemik: Nie mogę zrozumieć, że to, co mam najwspanialszego, czyli mój umysł, przestanie istnieć. Nie mam ochoty rezygnować z własnej świadomości. Dlatego trzymam polisę od księdza.
Fot. Kuba Dąbrowski / PRZEKRÓJ / FORUM
J

JUSTYNA DĄBROWSKA: Możemy o uczuciach porozmawiać?
MAGDALENA FIKUS: To zależy o jakich. Nie o wszystkich możemy. O tych najbardziej intymnych to nie.
Chciałam tylko zapytać: w jakim Pani jest nastroju?
W dobrym! Choć właściwie to jest zadziwiające, ponieważ w tym roku obchodziłam swoje osiemdziesięciolecie. To mnie zupełnie zaskoczyło. Nigdy nie miałam nadziei na taki wiek. Przecież to jest strasznie długo. I jak na te 80 lat, to uważam, że jestem w świetnej formie. Wie pani dlaczego? Bo długo pracowałam. Właściwie jeszcze dziś nie poszłam tak całkiem na emeryturę, wciąż mam jedną trzecią etatu w Instytucie Biochemii i Biofizyki, który widocznie uważa, że mu się opłaca, żebym tam była. Do 75. roku życia byłam zawodowo bardzo aktywna.
Współorganizowałam Festiwal Nauki, a to jest duża impreza. Przez kilkanaście...

17317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]