Reklama

Jak Janosik na Platformę poluje

Jak Janosik na Platformę poluje

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Rozgrywka przed komisją reprywatyzacyjną może mieć kluczowe znaczenie dla wyniku kolejnych wyborów. Jeśli PiS marzy o znalezieniu „układu”, to zwrot stołecznych nieruchomości nadaje się idealnie.
Przewodniczący Patryk Jaki w drodze na obrady komisji reprywatyzacyjnej we wrocławskim Zakładzie Karnym nr 1, 27 czerwca 2017 r. MACIEJ KULCZYŃSKI / PAP
T

Tamtej czerwcowej nocy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spał ledwie dwie godziny i o poranku nie było w nim śladu zwyczajowej pewności siebie i rzutkości. Świeżo powołana komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji, na której czele stanął, wróciła z nocnych przesłuchań we wrocławskich aresztach, gdzie siedzą adwokaci wyspecjalizowani w odzyskiwaniu nieruchomości. Jaki był wykończony, ale zadowolony.

– Nie spodziewaliśmy się, że będą chcieli zeznawać. Zakładaliśmy, że odmówią. A oni powiedzieli bardzo dużo – opowiadał mi, dodając filozoficznie: – Jednak przesłuchania przed komisją otwierają ludzi. Nawet bardziej niż zeznania przed prokuraturą.

To właśnie te przesłuchania – co wiadomo nieoficjalnie, jako że były niejawne – dostarczyły nowej amunicji przeciwko prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej Platformy Obywatelskiej. Jaki wzbrania się...

15715

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jest Pan mistrzem w cieniowanie różnych tonów i półtonów w sferze polityki, taka jest również końcowa fraza "może finalnie trafić", polityk Panu odpowie, że "może ale nie musi", albo "jak trafi to się zobaczy", itp, itd. Polityk nie bawi się w półtony on potrzebuje akordu, który wszyscy słyszą.

że wcześniej wystawi PiS-owi rachunek nasze społeczeństwo.

Konkrety poproszę. Jeśli chodzi o zapowiadaną przez profesora Balcerowicza @ co zapaść gospodarczą to prognoza może się nie ziścić. A jeśli chodzi o niszczenie państwa prawa przez PiS to wielu obywateli może wręcz cieszyć to, że państwo prawa w takiej formie w jakiej dotychczas funkcjonowało uległo pewnej destrukcji. Jeśli nasz system prawny pójdzie w kierunku rozwiązań amerykańskich ( gdzie społeczeństwo ma znacznie bardziej bezpośrednią kontrolę nad sędziami ) to będzie oznaczało dla mnie i chyba nie tylko dla mnie więcej a nie mniej demokracji w Polsce. W kwestii bezpieczeństwa: obecnie mamy więcej NATO a zwłaszcza żołnierzy amerykańskich w Polsce aniżeli kiedykolwiek wcześniej. Nad stylem przeprowadzanych zmian w Polsce nie mam ochoty dyskutować ponieważ zgadzam się, że jest mało finezyjny.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]