Reklama

Jak Janosik na Platformę poluje

Jak Janosik na Platformę poluje

10.07.2017
Rozgrywka przed komisją reprywatyzacyjną może mieć kluczowe znaczenie dla wyniku kolejnych wyborów. Jeśli PiS marzy o znalezieniu „układu”, to zwrot stołecznych nieruchomości nadaje się idealnie.
Przewodniczący Patryk Jaki w drodze na obrady komisji reprywatyzacyjnej we wrocławskim Zakładzie Karnym nr 1, 27 czerwca 2017 r. MACIEJ KULCZYŃSKI / PAP
T

Tamtej czerwcowej nocy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spał ledwie dwie godziny i o poranku nie było w nim śladu zwyczajowej pewności siebie i rzutkości. Świeżo powołana komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji, na której czele stanął, wróciła z nocnych przesłuchań we wrocławskich aresztach, gdzie siedzą adwokaci wyspecjalizowani w odzyskiwaniu nieruchomości. Jaki był wykończony, ale zadowolony.

– Nie spodziewaliśmy się, że będą chcieli zeznawać. Zakładaliśmy, że odmówią. A oni powiedzieli bardzo dużo – opowiadał mi, dodając filozoficznie: – Jednak przesłuchania przed komisją otwierają ludzi. Nawet bardziej niż zeznania przed prokuraturą.

To właśnie te przesłuchania – co wiadomo nieoficjalnie, jako że były niejawne – dostarczyły nowej amunicji przeciwko prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej Platformy Obywatelskiej. Jaki wzbrania się...

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jest Pan mistrzem w cieniowanie różnych tonów i półtonów w sferze polityki, taka jest również końcowa fraza "może finalnie trafić", polityk Panu odpowie, że "może ale nie musi", albo "jak trafi to się zobaczy", itp, itd. Polityk nie bawi się w półtony on potrzebuje akordu, który wszyscy słyszą.

że wcześniej wystawi PiS-owi rachunek nasze społeczeństwo.

Konkrety poproszę. Jeśli chodzi o zapowiadaną przez profesora Balcerowicza @ co zapaść gospodarczą to prognoza może się nie ziścić. A jeśli chodzi o niszczenie państwa prawa przez PiS to wielu obywateli może wręcz cieszyć to, że państwo prawa w takiej formie w jakiej dotychczas funkcjonowało uległo pewnej destrukcji. Jeśli nasz system prawny pójdzie w kierunku rozwiązań amerykańskich ( gdzie społeczeństwo ma znacznie bardziej bezpośrednią kontrolę nad sędziami ) to będzie oznaczało dla mnie i chyba nie tylko dla mnie więcej a nie mniej demokracji w Polsce. W kwestii bezpieczeństwa: obecnie mamy więcej NATO a zwłaszcza żołnierzy amerykańskich w Polsce aniżeli kiedykolwiek wcześniej. Nad stylem przeprowadzanych zmian w Polsce nie mam ochoty dyskutować ponieważ zgadzam się, że jest mało finezyjny.

Podobne teksty

Izabela Kisilowska, Maciej Kisilowski, Radosław Korzycki
Ks. Kazimierz Sowa, Błażej Strzelczyk
Jakub Wygnański, Magdalena Kicińska

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]