Reklama

Jak być królową

Jak być królową

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Elżbieta II włada – choć nie rządzi – Wielką Brytanią już od 60 lat. I wciąż mówi się o niej, że to monarchini na ciężkie czasy.
Z młodszą siostrą Małgorzatą Fot. Dana Press Photo / East News
W

W poświęconym jej, znakomitym filmie „Królowa” jest taka scena: brytyjski premier Tony Blair, poirytowany uwagami, jakie na temat Elżbiety II wygłaszają jego współpracownicy, wybucha nagle i z pasją staje w jej obronie. „Ta kobieta poświęciła całe życie w służbie dla narodu! Swoją pracę wykonuje z godnością i bez najmniejszej wpadki! A w zamian wszyscy są żądni jej krwi tylko dlatego, że stara się ona uczestniczyć w żałobie po kimś, kto przez ostatnie lata niszczył wszystko, co najdroższe jej sercu!”.

MONARCHIA ZNÓW POPULARNA

W tych paru słowach laburzystowski premier trafnie scharakteryzował królową i uczucia, jakie mogła w niej budzić jej synowa – księżna Diana. Diana neguje, wręcz niweczy to, co jest istotą życia Elżbiety. Ma za nic powinności, jakie wiążą się z przynależnością do rodziny królewskiej, i nie zamierza składać swego życia na ołtarzu...

14865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]