Reklama

Jak być królową

Jak być królową

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Elżbieta II włada – choć nie rządzi – Wielką Brytanią już od 60 lat. I wciąż mówi się o niej, że to monarchini na ciężkie czasy.
Z młodszą siostrą Małgorzatą Fot. Dana Press Photo / East News
W

W poświęconym jej, znakomitym filmie „Królowa” jest taka scena: brytyjski premier Tony Blair, poirytowany uwagami, jakie na temat Elżbiety II wygłaszają jego współpracownicy, wybucha nagle i z pasją staje w jej obronie. „Ta kobieta poświęciła całe życie w służbie dla narodu! Swoją pracę wykonuje z godnością i bez najmniejszej wpadki! A w zamian wszyscy są żądni jej krwi tylko dlatego, że stara się ona uczestniczyć w żałobie po kimś, kto przez ostatnie lata niszczył wszystko, co najdroższe jej sercu!”.

MONARCHIA ZNÓW POPULARNA

W tych paru słowach laburzystowski premier trafnie scharakteryzował królową i uczucia, jakie mogła w niej budzić jej synowa – księżna Diana. Diana neguje, wręcz niweczy to, co jest istotą życia Elżbiety. Ma za nic powinności, jakie wiążą się z przynależnością do rodziny królewskiej, i nie zamierza składać swego życia na ołtarzu...

14865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]