Reklama

Islam polski

Islam polski

25.09.2017
Czyta się kilka minut
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów w Polsce obchodzi 20-lecie istnienia. Jej dorobek przypomniano w ubiegłą sobotę podczas jubileuszowej konferencji zorganizowanej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.
C

Choć historia zgodnego współżycia wyznawców obu religii w naszym kraju liczy ponad 600 lat, to powstanie Rady w czerwcu 1997 r. było efektem bezpośrednich kontaktów chrześcijan i muzułmanów nawiązanych podczas wspólnych akcji charytatywnych na rzecz ofiar wojny w Czeczenii.

Głównym celem Rady jest przezwyciężanie stereotypów wynikających z nieznajomości historii i tradycji islamu w Polsce przez organizowanie prelekcji, konferencji naukowych i spotkań modlitewnych chrześcijańsko-muzułmańskich. Jedną z pierwszych inicjatyw Rady – niemającej precedensu w innych krajach – było zorganizowanie w 2001 r. Dnia Islamu, obchodzonego w polskim Kościele 26 stycznia każdego roku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]