Reklama

iPope

iPope

30.06.2009
Czyta się kilka minut
Czy Benedykt XVI stanie się pierwszym papieżem internetu?
Profil Benedykta XVI na portalu społecznościowym Facebook
S

Słynne zdjęcie Jana Pawła II naciskającego klawisz Enter, aby wysłać pocztą elektroniczną adhortację apostolską "Ecclesia in Oceania", przestało już być symbolem watykańskiej nowoczesności. Teraz jest własny kanał na YouTube’ie, profil Papieża na Facebooku, nowy serwis internetowy Pope2You.

Jeśli Pius XI był papieżem radia, Pius XII papieżem telewizji, Jan Paweł II - jak uważają niektórzy - papieżem obrazów, to Benedykt XVI ma szansę przejść do historii jako pierwszy iPope. Orędzie na 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu "Nowe technologie, nowe relacje. Promowanie kultury szacunku, dialogu i przyjaźni" pokazuje, że Watykan rozumie naturę internetowej komunikacji. Pozostaje tylko pytanie, czy z niej korzysta.

Czy papież surfuje?

W 1931 r., podczas inauguracji Radia Watykańskiego, papież Pius XI...

7223

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]