Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Inspiracja z nasionka

Inspiracja z nasionka

26.06.2018
Czyta się kilka minut
To nie tylko najbardziej prestiżowa wystawa ogrodnicza świata. Chelsea Flower Show jest także lustrem, w którym odbija się współczesność.
Ogród Toma Masseya nawiązujący do kryzysu migracyjnego, Hampton Court, Londyn, 2016 r. WICEK SOSNA
C

Co roku powtarzają się te same rytuały: zaczyna się od rozkopanej ziemi, aby potem w ciągu tygodnia powstały oszałamiające ogrody. Potem oceniają je sędziowie, przyznawane są nagrody, alejkami przepychają się tłumy odwiedzających, dziennikarze robią wywiady, fotografowie walczą o dobre ujęcia (kwiatów lub celebrytów). Trochę szampana, trochę zmęczenia. Dla jednych najważniejsze są wydarzenia towarzyskie, dla innych – ogrodnicze święto.

Po niecałym tygodniu tego szaleństwa wszystko cichnie, rośliny są wyprzedawane, ogrody likwidowane, a czasem przenoszone w inne miejsce. Pozostaje zapis trendów, ekstrawagancji, pomyłek i sukcesów. Zapomina się, że każdy ogród stworzyli konkretni ludzie, którzy często zostali popchnięci do tego przez jeszcze innych ludzi, jakich napotkali na swej drodze.

Chelsea Flower Show to święto kwiatów. Ale równie dobrze mogłoby to być święto...

15530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]