Reklama

Ładowanie...

I sam diabeł nie wymyśli

27.03.2006
Czyta się kilka minut
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - ,,Gwałtowny jest gniew, zapalczywość - nieubłagana, a kto się ostoi przed zazdrością?" - pyta biblijna Księga Przysłów. Czy Pani potrafi ostać się przed tym grzechem?

ANNA DYMNA: - Podejrzewam, że poprosili mnie Panowie o rozmowę, gdyż jestem aktorką, a o aktorach często się mówi, że bywają chorobliwie zazdrośni. Zapewniam, że przed zazdrością można się ostać nawet w teatrze. Wbrew temu, co się sądzi o aktorach, szczególnie o aktorkach, znam wielu ludzi teatru, którzy wydają się od niej wolni, ponieważ są spełnieni i szczęśliwi, a tylko spełnienie i szczęście chroni przed ,,zielonookim potworem".

- Nie wszyscy aktorzy są spełnieni...

- W teatrze każdy pragnie błyszczeć i być najlepszym, ale by poczuć szczęście, niekoniecznie trzeba stać w pierwszym szeregu. Znałam aktorów spełnionych, choć skromnie stali na drugim planie. W złotym okresie...

16799

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]