Reklama

Ładowanie...

Inne miłości

27.03.2005
Czyta się kilka minut
Spotykam się z młodymi ludźmi skazanymi na śmierć, ale są to ludzie mężni i cieszący się każdą chwilą, jaką darował im los. Dzięki nim nie przejmuje się, słysząc, że Dymna założyła Fundację, bo zachciało jej się grać Matkę Boską.
A

ANNA DYMNA: - Może pan chwilę zaczekać? Muszę nastawić zupę.

JAN STRZAŁKA: - Przecież zamierza Pani wyjść z domu i wrócić późnym wieczorem. Mąż cały dzień spędza na mieście. Po co więc zupa?

- Żeby złapać pion moralny. W moim życiu gotowanie zupy nie jest błahą sprawą. Nie chcę narzekać, ale wzięłam na siebie tysiące obowiązków, które chwilami zaczynają mnie lekko przerastać: robię spektakl z niepełnosprawnymi podopiecznymi, prowadzę warsztaty terapii artystycznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, jestem gospodynią Krakowskiego Salonu Poezji, prowadzę i przygotowuję telewizyjny program “Spotkajmy się", gram w Teatrze Starym, wykładam w krakowskiej PWST. Poza tym mam dom, syna i męża, koty i ogród. Półtora roku temu założyłam Fundację “Mimo Wszystko", więc kontaktuję się z tysiącami ludzi, wiszę na telefonie i piszę setki pism urzędowych....

19612

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]