Reklama

"Homo hussein" i "homo sovieticus"

"Homo hussein" i "homo sovieticus"

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Wyborów nie chcą terroryści. Ale nie bardzo wiadomo, czego chcą w zamian. Niszczą gospodarkę, uderzają w rafinerie, w centra wyborcze, w szkoły. Niszczą i zabijają, nie przedstawiając żadnego alternatywnego programu politycznego.
Takie zestawy szkolne dostały w darze od USA dzieci ze szkoły podstawowej w irackiej Taji
R

Rima Marrouch, Dunia Al-Khamisi: - Kiedy był Pan ostatni raz w Iraku?

WALID HAMID SHILTAGH: - Na początku stycznia.

- Co mówi iracka "ulica"? Z upadkiem reżimu Saddama wiązano w Iraku ogromne nadzieje. Jak jest dzisiaj?

- Jeśli chodzi o iracką rzeczywistość, to w światowych mediach przeważa obraz negatywny. Oczywiście, Irak ma wielkie trudności, przechodzi transformację. Ale nowym władzom udało się stworzyć policję, armię, zająć miejsce w polityce światowej i krajowej. Stopniowo wprowadzamy prawo, które ma objąć cały Irak. Ministerstwa i instytucje, szkoły i uniwersytety pracują codziennie. Mamy ponad 6 mln uczniów i studentów. To wszystko także należy do irackiej rzeczywistości. Ale terror narzuca obraz negatywny. Zwłaszcza arabskie telewizje satelitarne potwierdzają to wyobrażenie.

...
9259

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]