Reklama

Hałas szkodzi

Hałas szkodzi

09.03.2020
Czyta się kilka minut
LUCÍA ROMERO / ADOBE STOCK
H

Hałas (m.in. fajerwerków) to najczęstsza przyczyna lęku u psów, a najbardziej podatną na niego rasą jest Lagotto romagnolo – wynika z badań ankietowych przeprowadzonych w Finlandii przez Millę Salonen i współpracowników, opublikowanych w „Scientific Reports”. Stopień wrażliwości na hałas rośnie wraz z wiekiem. Zidentyfikowane przez badaczy różnice rasowe dotyczą także wielu innych źródeł lęku, m.in. obcych ludzi (największą wrażliwość wykazują hiszpańskie psy dowodne) czy innych przedstawicieli swojego gatunku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]