Reklama

Gwizdy w sieci

Gwizdy w sieci

06.12.2014
Czyta się kilka minut
Im bardziej się wczytuję w „internety”, tym bardziej się przekonuję, że nie było żadnego „hejtu na Poli Dwurnik”.
J

Jest taki obrazek: ludzik patrzy z powątpiewaniem na radio, z którego wydobywa się głos: „Opinią publiczną w Polsce znów wstrząsnęła seria wydarzeń pozbawionych znaczenia”. Marek Raczkowski, jak zwykle, przewidział i narysował najnowszą aferę.
Pewnie wszyscy i tak już ją znają, ale ponieważ manifestacyjnie ogłaszają co rusz na Facebooku, że nie wiedzą, kto to ta Pola Dwurnik i o co chodzi, to streszczę. Dwurnik jest młodą malarką, która mieszka w Berlinie. Redakcja „Tygodnika Wrocław”, weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej”, zaproponowała jej pisanie felietonów. Pierwszy tekst, pod tytułem „Śniadanie na Oranienstrasse”, dotyczył, no właśnie, śniadania. Śniadanie było późne, długie i w dodatku z pseudokochankiem, z którym Pola wcześniej wypiła dwie butelki wina i stwierdziła, że seks po alkoholu nie ma wielkiego sensu. No i OK: felieton można napisać na każdy temat, pod...

5542

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]