Reklama

Groźby Erdoğana

Groźby Erdoğana

15.02.2016
Czyta się kilka minut
Turecki prezydent groził unijnym politykom, że jeśli nie otrzyma od UE większego wsparcia, Turcja całkiem otworzy granice, by imigranci bez przeszkód mogli zmierzać do Europy.
Fot. Thierry Monasse
T

Tak wynika z protokołu rozmowy, w której brali udział Erdoğan, Jean-Claude Juncker i Donald Tusk podczas szczytu G-20 w listopadzie 2015 r. (na zdjęciu). Protokół ujawnił grecki portal Euro2day.gr. Erdoğan żądał, by UE przekazała na zatrzymanie i utrzymanie uchodźców w Turcji nie planowane 3 mld, lecz 6 mld euro. „Możemy otworzyć bramy do Grecji i Bułgarii w każdej chwili” – groził, dodając, że jeśli nie będzie ugody, morze wyrzuci na brzeg „10 tys. lub 15 tys.” martwych dzieci. W tej chwili, mimo zimowej pogody, z Turcji do Grecji dociera codziennie 2 tys. imigrantów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]