Reklama

Gorzej niż wykład

Gorzej niż wykład

13.03.2016
Czyta się kilka minut
Michał Heller ma duże poczucie humoru, które przejawia się nie tylko w śmiesznych powiedzonkach i grach słownych, w których się lubuje, ale też w dystansie do samego siebie.
P

Pewnego razu opowiadałem mu z przejęciem, że w 2025 roku będziemy jeździć pociągiem z Krakowa do Warszawy w 2 godziny. „W którym mówisz? 2025? Och, to już mnie zupełnie nie interesuje!” – odpowiedział z uśmiechem.
Innym razem w czasie „spotkania roboczego”, podczas którego intensywnie pracowaliśmy nad modelem grupoidowym, Michałowi zadzwonił telefon. Wyszedł porozmawiać i po chwili wrócił z zatroskaną miną. „Co się stało? – zapytałem. – Kolejne zaproszenie na wykład?”. „Gorzej! – odpowiedział. – Przyznali mi doktorat...”. ©

Dr MICHAŁ ECKSTEIN, fizyk i matematyk, pracuje w Instytucie Matematyki UJ, członek Centrum Kopernika.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Fizyk i matematyk, pracuje w Krajowym Centrum Informatyki Kwantowej na Uniwersytecie Gdańskim. Jego zainteresowania badawcze sięgają od abstrakcyjnej algebry i geometrii nieprzemiennej po...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]