Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Genealogie pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej

Genealogie pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej

09.12.2013
Czyta się kilka minut
W ramach programu zrealizowano dotychczas trzy międzynarodowe konferencje:

„Genealogie pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej: teorie i metody” (2011), „Regiony pamięci. Europa Wschodnia w perspektywie porównawczej” (2012), „Prawne ramy pamięci. Sprawiedliwość okresu transformacji” (2013).
W przyszłym roku planowane jest spotkanie „Rok 1989 w pamięci zbiorowej i indywidualnej”. Organizujemy także seminaria nt. europejskich badań nad pamięcią zbiorową – gościliśmy w Polsce już m.in. naukowców ze Skandynawii, Francji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Rosji. Koordynatorkami programu są Małgorzata Pakier i Joanna Wawrzyniak.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]