Reklama

Gdy Bóg nie patrzy

Gdy Bóg nie patrzy

20.09.2021
Czyta się kilka minut
U

Ukryję przed nimi Moje oblicze; zostanie pochłonięty i spotka go wiele nieszczęść i kłopotów. Rzeknie w owym dniu: »Czyż to nie dlatego, że nie ma mojego Boga pośród mnie, spotkały mnie te nieszczęścia?« Ja zaś starannie ukryję Moje oblicze w owym dniu z powodu całego zła, którego się dopuścił, gdyż zwrócił się ku obcym bogom” (Pwt 31, 17-18; przekład własny).

Mojżesz dociera już do kresu swojej ziemskiej wędrówki. Kiedy ciebie zabraknie – nie oszczędza mu smutnej prawdy Najwyższy – Dzieci Izraela odwrócą się ode Mnie i poniosą tego konsekwencje: „starannie ukryję Moje oblicze”. Twarz odzwierciedla uczucia, jakie żywimy wobec innych. Pod wpływem emocji nasza cera zmienia nieco swój koloryt. Czasem tak bardzo gniewamy się na kogoś, że aż nie jesteśmy w stanie na niego patrzeć. Albo przepełnieni poczuciem winy wstydzimy się spojrzeć komuś w oczy. Dopóki nie staniemy z nim twarzą...

2874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]