Reklama

Garść uwag o społeczeństwie

Garść uwag o społeczeństwie

03.11.2014
Czyta się kilka minut
Regularny tryb życia jest ponoć warunkiem końskiego zdrowia i długowieczności.
W

W zaleceniach regularności zaklęta jest tajemnica udanego życia. Regularnie należy się badać i prześwietlać, regularnie należy spożywać posiłki i kłaść do łoża, regularnie należy poddawać analizie wszystko, co medycyna laboratoryjna jest gotowa zanalizować. Są to sprawy znane, zasady sprawdzone i nie ulega kwestii, że dzięki regularnemu życiu jedni żyją długo, a inni krótko. Niewątpliwie regularne jedzenie, picie, regularne palenie i poddawanie się regularnym badaniom daje nam poczucie bezpieczeństwa, bo to w regułach zawarta jest pewność, że będzie dobrze. Takoż reguły funkcjonowania zbiorowości zmierzają ku porządkowi, który chroni przed nieoczekiwanym. By podać przykład pierwszy z brzegu, wystarczy wspomnieć ostatnie dni, kiedyśmy jako zbiorowość gotowali się do tradycyjnych podróży ku cmentarzom, a zatem do regularnego od lat udziału w akcji „Znicz”.
Dla wielu rodaków jest...

5042

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]