Reklama

Futbol kobiet: gra o równe prawa

Futbol kobiet: gra o równe prawa

10.07.2019
Czyta się kilka minut
Co zmieni mundial kobiet? Choć kobiecy futbol oglądamy coraz chętniej, to wiele zawodniczek wciąż zmaga się z dyskryminacją i lekceważeniem.
Reprezentantka USA Alex Morgan podczas finałowego meczu USA-Holandia, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet, Lyon, 7 lipca 2019 r. / fot. PETTER ARVIDSON / Imago Sport and News / East News
Reprezentantka USA Alex Morgan podczas finałowego meczu USA-Holandia, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet, Lyon, 7 lipca 2019 r. / fot. PETTER ARVIDSON / Imago Sport and News / East News

Posłuchaj

R

Reprezentacja na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, która na mundial leci tanimi liniami, a nocuje w autokarze? W której gra się za kilkaset dolarów miesięcznie albo w ogóle bez wynagrodzenia?

To standardy – w piłce nożnej kobiet. Choć kobiecy futbol oglądamy coraz chętniej, to wiele zawodniczek wciąż zmaga się z dyskryminacją i lekceważeniem.

Pytamy dziś, czy ostatni mundial kobiet coś zmieni.

Gośćmi tego odcinka Podkastu Powszechnego są Monika Ochędowska - autorka okładkowego tekstu w "Tygodniku Powszechnym" 28/2019, oraz Michał Okoński - redaktor "TP" i autor blogu "Futbol jest okrutny" oraz książki pod tym samym tytułem.

Czytaj także: Mistrzostwa nierówności

Muzyka: Kevin MacLeod,"Sneaky Adventure" (incompetech.com) na licencji CC BY

pobierz RSSSłuchaj w iTunesSłuchaj w Google PodcastsSłuchaj w SpotifyPODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz