Reklama

Futbol kobiet: gra o równe prawa

Futbol kobiet: gra o równe prawa

10.07.2019
Czyta się kilka minut
Co zmieni mundial kobiet? Choć kobiecy futbol oglądamy coraz chętniej, to wiele zawodniczek wciąż zmaga się z dyskryminacją i lekceważeniem.
Reprezentantka USA Alex Morgan podczas finałowego meczu USA-Holandia, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet, Lyon, 7 lipca 2019 r. / fot. PETTER ARVIDSON / Imago Sport and News / East News
Reprezentantka USA Alex Morgan podczas finałowego meczu USA-Holandia, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet, Lyon, 7 lipca 2019 r. / fot. PETTER ARVIDSON / Imago Sport and News / East News

Posłuchaj

R

Reprezentacja na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, która na mundial leci tanimi liniami, a nocuje w autokarze? W której gra się za kilkaset dolarów miesięcznie albo w ogóle bez wynagrodzenia?

To standardy – w piłce nożnej kobiet. Choć kobiecy futbol oglądamy coraz chętniej, to wiele zawodniczek wciąż zmaga się z dyskryminacją i lekceważeniem.

Pytamy dziś, czy ostatni mundial kobiet coś zmieni.

Gośćmi tego odcinka Podkastu Powszechnego są Monika Ochędowska - autorka okładkowego tekstu w "Tygodniku Powszechnym" 28/2019, oraz Michał Okoński - redaktor "TP" i autor blogu "Futbol jest okrutny" oraz książki pod tym samym tytułem.

Czytaj także: Mistrzostwa nierówności

Muzyka: Kevin MacLeod,"Sneaky Adventure" (incompetech.com) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Media dziś są, ze wszystkimi tego wadami i zaletami, demokratyczne. Ludzi nie kręci futbol kobiet, tak jak nie kręci ich polo, kombinacja norweska czy łucznictwo. Sport zawodowy rządzi się prawem demokracji. Trudno tu mówić o nierównych prawach. O. Józef Maria Bocheński OP nazywał egalitaryzm zabobonem idiotycznym, jakich mało. Oczywiście, jak ktoś uważa, że przy odpowiedniej promocji uda się futbol kobiet wzbogacić finansowo, może próbować.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz