Reklama

Francja: kościół zmieniony w noclegownię

Francja: kościół zmieniony w noclegownię

01.11.2021
Czyta się kilka minut
Diecezja Gap i Embrun
B

BLISKO 200 IMIGRANTÓW przyjął na noc ks. Jean-Michel Bardet, proboszcz parafii św. Katarzyny w Briançon, alpejskim miasteczku na głównym szlaku migracyjnym z Włoch do Francji. Gdy zabrakło miejsc w schronisku, otwartym – dzięki staraniom mieszkańców i organizacji non-profit – zaledwie dwa dni wcześniej, ks. Bardet poprosił biskupa o zgodę na urządzenie prowizorycznej noclegowni w kościele. Przybysze otrzymali tam także posiłek i pomoc medyczną, a następnego dnia zostali rozwiezieni do ośrodków w sąsiednich miejscowościach.

To drugi w ostatnich dniach przykład podejścia francuskich księży do problemu nielegalnej imigracji. W kościele św. Piotra w Calais protest głodowy przeciw łamaniu praw człowieka przez służby antyimigracyjne prowadzi – od ponad trzech tygodni – jezuita Philippe Demeestère wraz z dwójką pracowników Caritasu.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]