Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

22.11.2021
Czyta się kilka minut
16–22 listopada
ROBIN TUTENGES / AFP
F

FIASKO

W kościele św. Piotra w Calais we Francji bez sukcesu skończył się 17 listopada protest głodowy przeciw łamaniu praw człowieka przez służby antyimigracyjne. Przez 38 dni głodowało dwóch wolontariuszy Caritasu oraz 72-letni jezuita Philippe Demeestère (na zdj.), który ze względu na stan zdrowia głodówkę zakończył już 4 listopada. Domagali się powstrzymania na czas zimowy likwidacji obozowisk imigrantów i konfiskowania ich rzeczy.

WDZIĘCZNOŚĆ

„Dziękuję za rzucenie światła na życie i świadectwo licznych księży, sióstr zakonnych i świeckich, którzy zdecydowali się towarzyszyć, wspierać i pomagać swoim braciom i siostrom, którzy byli chorzy na AIDS, z wielkim niebezpieczeństwem dla ich zawodu i reputacji” – odpowiedział papież na przesłanie mu książki napisanej przez dziennikarza jezuickiego magazynu „America” Michaela O’Loughlina – geja i katolika, opisującej pracę osób na rzecz homoseksualistów chorych na HIV.

GWARANCJA

Wbrew temu, co wielu myśli, wnioski końcowe synodu o synodalności nie zostały już z góry napisane. Nie ma też woli narzucenia jednej linii myślenia – mówił kard. Mario Grech w wideoprzesłaniu do amerykańskich biskupów. Sekretarz generalny Synodu Biskupów zapewnił, że w punkcie wyjścia żadne ze stanowisk nie jest ważniejsze od innych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]