Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

22.11.2021
Czyta się kilka minut
16–22 listopada
ROBIN TUTENGES / AFP
F

FIASKO

W kościele św. Piotra w Calais we Francji bez sukcesu skończył się 17 listopada protest głodowy przeciw łamaniu praw człowieka przez służby antyimigracyjne. Przez 38 dni głodowało dwóch wolontariuszy Caritasu oraz 72-letni jezuita Philippe Demeestère (na zdj.), który ze względu na stan zdrowia głodówkę zakończył już 4 listopada. Domagali się powstrzymania na czas zimowy likwidacji obozowisk imigrantów i konfiskowania ich rzeczy.

WDZIĘCZNOŚĆ

„Dziękuję za rzucenie światła na życie i świadectwo licznych księży, sióstr zakonnych i świeckich, którzy zdecydowali się towarzyszyć, wspierać i pomagać swoim braciom i siostrom, którzy byli chorzy na AIDS, z wielkim niebezpieczeństwem dla ich zawodu i reputacji” – odpowiedział papież na przesłanie mu książki napisanej przez dziennikarza jezuickiego magazynu „America” Michaela O’Loughlina – geja i katolika, opisującej pracę osób na rzecz homoseksualistów chorych na HIV.

GWARANCJA

Wbrew temu, co wielu myśli, wnioski końcowe synodu o synodalności nie zostały już z góry napisane. Nie ma też woli narzucenia jednej linii myślenia – mówił kard. Mario Grech w wideoprzesłaniu do amerykańskich biskupów. Sekretarz generalny Synodu Biskupów zapewnił, że w punkcie wyjścia żadne ze stanowisk nie jest ważniejsze od innych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]