Reklama

Franciszkanie dzieciom dżihadu

Franciszkanie dzieciom dżihadu

30.03.2018
Czyta się kilka minut
Stowarzyszenie dla Ziemi Świętej, założone przez zakon franciszkanów, organizuje pomoc dla dzieci dżihadystów z Aleppo (Syria).
W

W mieście, w którym przez cztery lata (2012-16) trwały walki między siłami rządowymi a bojownikami ISIS, żyje dziś spora – choć wciąż do końca nie policzona – grupa dzieci, których ojcowie walczyli po stronie Państwa Islamskiego lub które przyszły na świat w wyniku gwałtów. Wiele z nich zostało porzuconych, a jeśli nawet pozostają pod opieką matek, nie przysługują im żadne prawa. Nie mają tożsamości (nie zostały zarejestrowane), nie przysługuje im pomoc państwowa, nie dostają przydziałów żywności.

Inicjatywę braci franciszkanów wsparli wikariusz apostolski w Aleppo bp Georges Abou Khazen (maronita) oraz wielki mufti Syrii Ahmad Badreddin Hassoun. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]