Reklama

Ładowanie...

Fotografia w Krakowie

05.05.2014
Czyta się kilka minut
„Re: Search”: pod takim hasłem odbędzie się Miesiąc Fotografii w Krakowie.
W krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej pokazana zostanie wystawa amerykańskiego klasyka Walkera Evansa, autora słynnego cyklu dokumentującego Wielki Kryzys. Powyżej: Walker Evans, Cmentarzysko samochodów, „Fortune”, kwiecień 1962. Fot. Photomonth 2014 / DZIĘKI UPRZEJMOŚCI THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART
T

Tematem będzie poznawcza rola fotografii: czy i jak poprzez zdjęcia można szukać faktów. Wśród dziewięciu wystaw monograficznych znajdzie się „Promieniowanie”, esej fotograficzny autora „Tygodnika” Wojciecha Nowickiego, i „Kolekcja obrazów” Taryn Simon, analiza archiwum wizualnego New York Public Library. W sekcji eksperymentalnej będzie można zobaczyć m.in. fotografię niewidomych czy zdjęcia z pogranicza fotografii i nauk ścisłych. Kuratorem wydarzenia jest Aaron Schuman, założyciel internetowego czasopisma fotograficznego „SeeSaw Magazine”. Miesiąc Fotografii potrwa od 15 maja do 15 czerwca.

636

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]