Reklama

Ładowanie...

Fotografia

04.06.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 22/13
P

Przed chwilą zajrzałem do ostatniego numeru „Tygodnika”, w którym na stronie 26. jest zdjęcie Jacka Kuronia z młodym człowiekiem, który trzyma plakat z Garym Cooperem. To jednak nie Tomasz Sarnecki, twórca tego znakomitego plakatu, ale moja skromna osoba. Byłem wtedy tylko jednym z wielu dzieciaków, które zakleiły m.in. tym plakatem Warszawę, co oczywiście poczytuję sobie za wielki zaszczyt. Zdjęcie zostało zrobione nie na Miodowej, ale na ul. Wyspiańskiego na warszawskim Żoliborzu, przed punktem, w którym głosował Jacek, a ja uprawiałem wraz z kolegami – Marcinem Piontkiem, Szymonem Kaczanowskim i Staszkiem Trzcińskim – wyborczą propagandę, bo wtedy było jeszcze wolno. Tak sobie stoimy z Jackiem, ponieważ znaliśmy się świetnie. Jacek był moim sąsiadem i starszym przyjacielem z podwórka, i dlatego zatrzymał się przy nas pogadać i wypalić papierosa. Fotograf poprosił nas, żebyśmy...

985

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]