Reklama

Film nie dla Chin

Film nie dla Chin

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Władze w Pekinie zakazały publikowania w internecie filmu pt. „Pod kopułą”: o smogu i jego skutkach dla ludzi.
Z

Zanim film zdjęto, w ciągu tygodnia obejrzało go 300 mln osób, tj. połowa chińskich internautów. Początkowo chwalił go nawet minister środowiska, ale później władze uznały, że jego popularność może im zaszkodzić. Szacuje się, że w Chinach smog może powodować pół miliona dodatkowych zgonów rocznie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]