Reklama

Ładowanie...

Fijałkowski we Wrocławiu

12.10.2003
Czyta się kilka minut
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu (Plac Powstańców Warszawy 5) trwa - do 2 listopada br. - retrospektywna wystawa sztuki Stanisława Fijałkowskiego. Jest to pierwsza tak duża prezentacja monograficzna tego wybitnego grafika i malarza.
P

Pokazano ponad 200 prac z lat 1947-2002, kompozycje olejne, akwarele, grafiki wykonane w różnych technikach: drzeworytu, litografii, linorytu, stalorytu i komputerowo. Obrazują one najważniejsze motywy tematyczne składające się na cykle: Poeci, Autostrady, obrazy pamięci (m.in. Hommageá Władysław Strzemiński), prace związane ze stanem wojennym, Studia talmudyczne, Wariacje na temat liczby cztery, Obrazy dla Walerii.

Stanisław Fijałkowski (ur.1922) ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi uzyskując dyplom u Ludwika Tyrowicza w 1951 r. W macierzystej uczelni pracował jako wykładowca, a od 1983 jako profesor. Związany był również z uczelniami zagranicznymi - uniwersytetami w Giessen, Mons, Marburgu. Jest laureatem wielu nagród, m.in. im. Cypriana Kamila Norwida (1977), Jana Cybisa (1990), sprawuje liczne funkcje w stowarzyszeniach twórczych, a wynikiem...

2968

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]