Reklama

Ładowanie...

Festiwal tysiąca i jednego epizodu

06.02.2007
Czyta się kilka minut
Cytowała często fraszkę, którą napisała jako epitafium na swój nagrobek. "Dlaczego on taki rozkopany, tu leży Feldman, która zamiast spoczywać, znowu się wierci.
Krystyna Feldman w filmach "Kapitan Sowa na tropie" (1965, obok Pola Raksa) i "Mój Nikifor" (2004).
T

To zdumiewające. Krystyna Feldman, która w swoim małym poznańskim mieszkaniu nie miała żadnych urządzeń ułatwiających życie, pralki czy lodówki (powtarzała: "Po co mi jednej takie maszyny"), wezwała mnie do napisania tego wspomnienia z zaświatów przez internet...

Przez ostatnich 12 lat mogłem doświadczać na różny sposób i w różnych miejscach jej prostej, serdecznej życzliwości. Wielokrotnie przyjmowała moje zaproszenia i uczestniczyła w pomysłach, które razem realizowaliśmy. Programy telewizyjne, debaty, konwersatoria i spotkania z widzami, promocje książek. Była częstym gościem naszego poznańskiego klasztoru, gdzie opowiadała o teatrze i o ludziach, których spotkała w życiu. Niezapomniane pozostaną wspólne harce przy ognisku w Krosinku pod Poznaniem czy na fermie u Aleksandra Tecława, gdzie z naszymi afrykańskimi przyjaciółmi, noszona na rękach przez...

6185

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]