Reklama

Ładowanie...

Festiwal dla myślących literaturą

Festiwal dla myślących literaturą

14.03.2018
Czyta się kilka minut
Już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat Festiwal Conrada – międzynarodowe wydarzenie literackie organizowane przez Miasto Kraków, Fundację Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – znalazł się w finale organizowanego przez Londyńskie Targi Książki prestiżowego konkursu na najlepszy festiwal literacki świata.
Jean-Ulrick Désert, gość Conrad Festival 2017 Fot. Alicja Wróblewska KBF
W

Wśród nominowanych są jeszcze: litewski festiwal Druskininkai Poetic Fall i malezyjski George Town Literary Festival. Werdykt zostanie ogłoszony 10 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej gali w Londyńskiej Hali Olimpii. Targi w Londynie we współpracy z The Publishers Association co rok przyznają nagrody w 14 kategoriach – wszystkie one związane są z rynkiem książki.

Adresatami tego wyróżnienia nie są jedynie organizatorzy Festiwalu, ale wszyscy, którzy co rok przyjeżdżają do Krakowa z różnych zakątków świata, by o tym, co ważne, rozmawiać za pomocą literatury. Stworzyliśmy Conrada z bezgranicznej miłości do opowieści i niezbywalnej potrzeby, by tym, co przeczytane, dzielić się z innymi. Od samego początku towarzyszy nam przeświadczenie, że najlepiej myśli się za pomocą języka literackiego, gdyż dzięki niemu można więcej zrozumieć, a zrozumiawszy, można lepiej – uważniej i bardziej odpowiedzialnie – żyć. Trudno uwierzyć, że ta przygoda trwa już dekadę. Nie dlatego, że nie zauważyliśmy upływu czasu i zmian, które zaszły w otaczającej nas rzeczywistości, lecz dlatego, że przystępując do układania programu kolejnych edycji, towarzyszy nam ten sam entuzjazm, co przed laty.

W tym roku zapraszamy do Krakowa w czwartym tygodniu października (22-28). Już niebawem w „Tygodniku Powszechnym” opublikujemy pierwszy numer „Magazynu Conrad”; przedstawimy w nim ideę przewodnią oraz wybranych gości jubileuszowej edycji.

 

Autor artykułu

Urodzony w 1978 r. Aktywista literacki, filozof literatury, eseista, redaktor, wydawca, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]