Ładowanie...
Festiwal dla myślących literaturą
Festiwal dla myślących literaturą
Wśród nominowanych są jeszcze: litewski festiwal Druskininkai Poetic Fall i malezyjski George Town Literary Festival. Werdykt zostanie ogłoszony 10 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej gali w Londyńskiej Hali Olimpii. Targi w Londynie we współpracy z The Publishers Association co rok przyznają nagrody w 14 kategoriach – wszystkie one związane są z rynkiem książki.
Adresatami tego wyróżnienia nie są jedynie organizatorzy Festiwalu, ale wszyscy, którzy co rok przyjeżdżają do Krakowa z różnych zakątków świata, by o tym, co ważne, rozmawiać za pomocą literatury. Stworzyliśmy Conrada z bezgranicznej miłości do opowieści i niezbywalnej potrzeby, by tym, co przeczytane, dzielić się z innymi. Od samego początku towarzyszy nam przeświadczenie, że najlepiej myśli się za pomocą języka literackiego, gdyż dzięki niemu można więcej zrozumieć, a zrozumiawszy, można lepiej – uważniej i bardziej odpowiedzialnie – żyć. Trudno uwierzyć, że ta przygoda trwa już dekadę. Nie dlatego, że nie zauważyliśmy upływu czasu i zmian, które zaszły w otaczającej nas rzeczywistości, lecz dlatego, że przystępując do układania programu kolejnych edycji, towarzyszy nam ten sam entuzjazm, co przed laty.
W tym roku zapraszamy do Krakowa w czwartym tygodniu października (22-28). Już niebawem w „Tygodniku Powszechnym” opublikujemy pierwszy numer „Magazynu Conrad”; przedstawimy w nim ideę przewodnią oraz wybranych gości jubileuszowej edycji.
- Relacje Michała Sowińśkiego z ostatniej edycji Conrad Festivalu
- Wszystkie „Magazyny Conrad” w otwartym dostępie
Autor artykułu

Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]