Reklama

Festiwal dla myślących literaturą

Festiwal dla myślących literaturą

14.03.2018
Czyta się kilka minut
Już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat Festiwal Conrada – międzynarodowe wydarzenie literackie organizowane przez Miasto Kraków, Fundację Tygodnika Powszechnego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – znalazł się w finale organizowanego przez Londyńskie Targi Książki prestiżowego konkursu na najlepszy festiwal literacki świata.
Jean-Ulrick Désert, gość Conrad Festival 2017 Fot. Alicja Wróblewska KBF
W

Wśród nominowanych są jeszcze: litewski festiwal Druskininkai Poetic Fall i malezyjski George Town Literary Festival. Werdykt zostanie ogłoszony 10 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej gali w Londyńskiej Hali Olimpii. Targi w Londynie we współpracy z The Publishers Association co rok przyznają nagrody w 14 kategoriach – wszystkie one związane są z rynkiem książki.

Adresatami tego wyróżnienia nie są jedynie organizatorzy Festiwalu, ale wszyscy, którzy co rok przyjeżdżają do Krakowa z różnych zakątków świata, by o tym, co ważne, rozmawiać za pomocą literatury. Stworzyliśmy Conrada z bezgranicznej miłości do opowieści i niezbywalnej potrzeby, by tym, co przeczytane, dzielić się z innymi. Od samego początku towarzyszy nam przeświadczenie, że najlepiej myśli się za pomocą języka literackiego, gdyż dzięki niemu można więcej zrozumieć, a zrozumiawszy, można lepiej – uważniej i bardziej odpowiedzialnie – żyć. Trudno uwierzyć, że ta przygoda trwa już dekadę. Nie dlatego, że nie zauważyliśmy upływu czasu i zmian, które zaszły w otaczającej nas rzeczywistości, lecz dlatego, że przystępując do układania programu kolejnych edycji, towarzyszy nam ten sam entuzjazm, co przed laty.

W tym roku zapraszamy do Krakowa w czwartym tygodniu października (22-28). Już niebawem w „Tygodniku Powszechnym” opublikujemy pierwszy numer „Magazynu Conrad”; przedstawimy w nim ideę przewodnią oraz wybranych gości jubileuszowej edycji.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodzony w 1978 roku. Filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Dyrektor programów...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]