Reklama

Emerytura dla matek 4 plus

Emerytura dla matek 4 plus

28.01.2019
Czyta się kilka minut
Może ich być dziś w kraju 85 tysięcy.
T

To matki, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, i albo nie uzyskały – mimo osiągnięcia odpowiedniego wieku – prawa do emerytury bądź renty, albo otrzymują środki niższe niż minimalne. Rząd przyjął projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym. Wypłaty minimalnych emerytur – dziś to 1100 zł brutto – ruszą 1 marca.

„Nowymi przepisami chcemy uhonorować osoby, które, żeby wychować co najmniej czworo dzieci, zrezygnowały z pracy, a dziś żyją na granicy ubóstwa” – przekonuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Krytycy przekonują, że „Mama 4 plus” krzywdzi kobiety, które pracowały, wychowując równocześnie dzieci. I że utrwali model rodziny z kobietą pozostającą w domu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]