Reklama

Elizabeth Warren nie ustępuje

Elizabeth Warren nie ustępuje

17.03.2020
Czyta się kilka minut
Choć zawiesiła swoją kampanię prezydencką, amerykańskie media nie przestają o niej mówić. Wszyscy czekają na to, kogo poprze: Berniego Sandersa czy Joego Bidena.
Elizabeth Warren, Los Angeles, marzec 2020 r. JUSTIN L. STEWART / ZUMA PRESS / FORUM
S

Senatorka z Massachusetts, która w partyjnych prawyborach zajęła trzecie miejsce zdobywając głosy 2 milionów Amerykanów, stała się jedną z najważniejszych osób w Partii Demokratycznej. Choć nie zostanie kandydatką na prezydenta, jest zbyt cenna, by pozwolić jej zejść ze sceny. Jedni widzą ją na czele Demokratów w Senacie, niektórzy w przyszłej administracji, inni jeszcze wyżej. Bernie Sanders miał dopytywać, czy wiceprezydentka może być również sekretarzem skarbu; Biden też podobno rozważa ją w roli swojej zastępczyni.

Zapytana o to, którego z kandydatów poprze, oświadczyła, że potrzebuje czasu, żeby się nad tym zastanowić. Pasuje to do jej marki osoby działającej nie pospiesznie, lecz podejmującej decyzje po analizie zagadnienia. Hasło, wokół którego prowadziła kampanię, brzmiało: „Mam plan!”. Jej program składał się z konkretnych propozycji działania, o których jednak mówiła...

14170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]